|
|
Jorge Alberto Cortés, Claudia Rocío Sierra and Ricardo Sánchez
|
|
|
|
|
Adriana Barbosa Ribeiro, Pillar Gonçalves Pizziolo, Lorena Mosconi Clemente, Helena Cristina Aguiar, Beatriz de Camargo Poker, Arthur Augusto Martins e Silva, Laís Ranieri Makrakis, Marco Aurelio Fifolato, Giulia Cristina Souza, Viviane de Cássia Oliveira, Evandro Watanabe and Cláudia Helena Lovato da Silva
|
|
|
|
|
Nathan D. Nielsen, James T. Dean III, Elizabeth A. Shald, Andrew Conway Morris, Pedro Povoa, Jeroen Schouten and Nicholas Parchim
|
|
|
|
|
Farkhod Eshboev, Nilufar Mamadalieva, Pavel A. Nazarov, Hidayat Hussain, Vladimir Katanaev, Dilfuza Egamberdieva and Shakhnoz Azimova
|
|
|
|
|
Maria K. Armillei, Ivan B. Lomakin, James Q. Del Rosso, Ayman Grada and Christopher G. Bunick
|
|
|
|
|
Ioana Ilyes, Marius Boariu, Darian Rusu, Vincenzo Iorio-Siciliano, Octavia Vela, Simina Boia, Georgios Kardaras, Petra ?urlin, Horia Calniceanu, Holger Jentsch, Alexandru Lodin and Stefan-Ioan Stratul
|
|
|
|
|
Faith D. Huynh, Giovanni Damiani and Christopher G. Bunick
|
|
|
|
|
Elisabetta Bretto, Simone Frara, Angelo Armandi, Gian Paolo Caviglia, Giorgio Maria Saracco, Elisabetta Bugianesi, Demis Pitoni and Davide Giuseppe Ribaldone
|
|
|
|
|
Wilmer Silva-Caso, Giancarlo Pérez-Lazo, Miguel Angel Aguilar-Luis, Adriana Morales-Moreno, José Ballena-López, Fernando Soto-Febres, Johanna Martins-Luna, Luis J. Del Valle, Sungmin Kym, Deysi Aguilar-Luis, Dayana Denegri-Hinostroza and Juana del Valle-Mendoza
|
|
|
|
|
Al Maamon R. Abu Jaber, Bilgen Basgut, Ali Abdullah Hawan, Ali Amer Al Shehri, Sultan Ahmad AlKahtani, Nehad J. Ahmed and Abdikarim Abdi
|
|
|
|
|
Dalida Bivona, Carmelo Bonomo, Lorenzo Colombini, Paolo G. Bonacci, Grete F. Privitera, Giuseppe Caruso, Filippo Caraci, Francesco Santoro, Nicolò Musso, Dafne Bongiorno, Francesco Iannelli and Stefania Stefani
|
|
|
|
|
Arij Akir, Abrar Senhaji-Kacha, Maria Carmen Muñoz-Egea, Jaime Esteban and John Jairo Aguilera-Correa
|
|
|
|
|
Fan-Fan Xing, Kelvin Hei-Yeung Chiu, Chao-Wen Deng, Hai-Yan Ye, Lin-Lin Sun, Yong-Xian Su, Hui-Jun Cai, Simon Kam-Fai Lo, Lei Rong, Jian-Liang Chen, Vincent Chi-Chung Cheng, David Christopher Lung, Siddharth Sridhar, Jasper Fuk-Woo Chan, Ivan Fan-Ngai Hung and Kwok-Yung Yuen
|
|
|
|
|
Petros Rafailidis, Periklis Panagopoulos, Christos Koutserimpas and George Samonis
|
|
|
|
|
Song Zhang, Xinyu Liao, Tian Ding and Juhee Ahn
|
|
|
|
|
Chikwanda Chileshe, Misheck Shawa, Nelson Phiri, Joseph Ndebe, Cynthia Sipho Khumalo, Chie Nakajima, Masahiro Kajihara, Hideaki Higashi, Hirofumi Sawa, Yasuhiko Suzuki, Walter Muleya and Bernard Mudenda Hang?ombe
|
|
|
|
|
Dong-Hwan Lee, Shin-Young Kim, Yong-Kyun Kim, So-Young Jung, Ji-Hoon Jang, Hang-Jea Jang and Jae-Ha Lee
|
|
|
|
|
Theodoros Karampatakis, Katerina Tsergouli and Payam Behzadi
|
|
|
|
|
Jessica da Silva Guedes, David Velilla-Rodriguez and Elena González-Fandos
|
|
|
|
|
Regina Koloh, Viktória L. Balázs, Lilla Nagy-Radványi, Béla Kocsis, Erika Beáta Kerekes, Marianna Kocsis and Ágnes Farkas
|
|
|
|
|
Eleni Papachatzi, Despoina Gkentzi, Sotiris Tzifas, Theodore Dassios and Gabriel Dimitriou
|
|
|
|
|
Hamad Abdel Hadi, Faiha Eltayeb, Sara Al Balushi, Joanne Daghfal, Faraz Ahmed and Ceu Mateus
|
|
|
|
|
|
Furkan Eker, Emir Akdasçi, Hatice Duman, Yalçin Mert Yalçintas, Ahmet Alperen Canbolat, Arda Erkan Kalkan, Sercan Karav and Dunja ?amec
|
|
|
|
|
Giovanni Boscarino, Rossana Romano, Carlotta Iotti, Francesca Tegoni, Serafina Perrone and Susanna Esposito
|
|
|
|
|
Chyer Kim, Allissa Riley, Shobha Sriharan, Theresa Nartea, Eunice Ndegwa, Ramesh Dhakal, Guolu Zheng and Claire Baffaut
|
|
|
|
|
Fátima Cerqueira, Rui Medeiros, Inês Lopes, Carla Campos, Maria Pia Ferraz, Fernando Silva, Luís G. Alves and Eugénia Pinto
|
|
|
|
|
Robert Penchovsky, Antoniya V. Georgieva, Vanya Dyakova, Martina Traykovska and Nikolet Pavlova
|
|
|
|
|
Diego E. Navarro-López, Yocanxóchitl Perfecto-Avalos, Araceli Zavala, Marco A. de Luna, Araceli Sanchez-Martinez, Oscar Ceballos-Sanchez, Naveen Tiwari, Edgar R. López-Mena and Gildardo Sanchez-Ante
|
|
|
|
|
Hajime Nakashima, Motoyasu Miyazaki, Tsuneo Kuwamura, Kazutaka Oda, Yumi Haga and Osamu Imakyure
|
|
|
|
|
Gloria Zaragoza, María Pérez-Vázquez, Laura Villar-Gómara, Andrea González-Prieto, Jesús Oteo-Iglesias and Juan-Ignacio Alós
|
|
|
|
|
Yuxin Gong, Qing Peng, Yu Qiao, Dandan Tian, Yuwei Zhang, Xiaoyan Xiong, Mengxin He, Xiaoqing Xu and Bo Shi
|
|
|
|
|
Ibraheem Altamimi, Khalifa Binkhamis, Abdullah Alhumimidi, Ibrahim M. Alabdulkarim, Abdulrahman Almugren, Hadi Alhemsi, Abdulaziz Altamimi, Abeer Almazyed, Seham Elbih, Razan Alghunaim and Abdullah Altamimi
|
|
|
|
|
Javiera Parada, Gonzalo Tortella, Amedea B. Seabra, Paola Fincheira and Olga Rubilar
|
|
|
|
|
Tatjana Mrvic, Sintija Stevanoska, Bojana Beovic, Mateja Logar, Sergeja Gregorcic, Benica ?nidar?ic, Katja Seme, Ivana Velimirovic, Nata?a ?vent Kucina, Polona Maver Vodicar, Veronika Kri?an Hergouth, Sa?o D?eroski and Mateja Pirs
|
|
|
|
|
Luz Abarca-Coloma, Miguel Puga-Tejada, Tamara Nuñez-Quezada, Otilia Gómez-Cruz, Carlos Mawyin-Muñoz, Shivan Barungi and Macarena Perán
|
|
|
|
|
Ilinca Margareta Vlad, Diana Camelia Nu?a, Miron Theodor Caproiu, Florea Dumitra?cu, Eleonóra Kapronczai, Georgiana Ramona Mük, Speranta Avram, Adelina Gabriela Niculescu, Irina Zarafu, Vanesa Alexandra Ciorobescu, Ana Maria Brezeanu and Carmen Limban
|
|
|
|
|
Sumaira Khadim, Iyad Naeem Muhammad, Tanveer Alam, Shahnaz Usman, Hina Rehman and Sajjad Haider
|
|
|
|
|
Taciana Freire de Oliveira, Taís Mayumi Kuniyoshi, Elionio Galvão Frota, Sebastián Bermúdez-Puga, Letícia Naomy Sakaue, Luara Lucena Cassiano, Leonardo Tachibana, Rosane Aparecida Moniz Piccoli, Attilio Converti and Ricardo Pinheiro de Souza Oliveira
|
|
|
|
|
Eric J. Bryan, Qi Qiao, Yuxuan Wang, Jacques Y. Roberge, Edmond J. LaVoie and Daniel S. Pilch
|
|
|
|
|
Elliot Simpson, Humera Sarwar, Iain Jack and Deborah Lowry
|
|
|
|
|
Bakhtiyar Mahmood, Ana Paunkov, Malgorzata Kupc, Katalin Burián, Elisabeth Nagy, David Leitsch and József Sóki
|
|
|
|
|
Yu Qiu, Jorge Pinto Ferreira, Riasat Wasee Ullah, Peter Flanagan, Muhammad Usman Zaheer, Muhammad Farooq Tahir, Javaria Alam, Armando E. Hoet, Junxia Song and Muhammad Akram
|
|
|
|
|
Gabriel da Silva Oliveira, Concepta McManus and Vinícius Machado dos Santos
|
|
|
|
|
Federico Scali, Sandra Ganio, Claudio Roullet, Mauro Ruffier, Stefania Bergagna, Giulia Pagliasso, Claudia Romeo, Nicoletta Formenti, Antonio Marco Maisano, Giovanni Santucci, Matteo Tonni, Federica Guadagno, Francesca Mazza, Flavia Guarneri, Giorgio Bontempi, Loredana Candela and Giovanni Loris Alborali
|
|
|
|
|
Hassan Al Mana, Hamad Abdel Hadi, Godwin Wilson, Muna A. Almaslamani, Sulieman H. Abu Jarir, Emad Ibrahim and Nahla O. Eltai
|
|
|
|
|
Galina Satchanska, Slavena Davidova and Alexandra Gergova
|
|
|
|
|
Dimitra Kostoglou, Athina Vass and Efstathios Giaouris
|
|
|
|
|
Javier Blanco-Blanco, María Bravo, Irene Simón, Pedro Fernández-Llario, Miguel Fajardo-Olivares, María Coronada Fernández-Calderón and Rosario Cerrato
|
|
|
|
|
Xiaoxia Li, Zhi Chen, Xiuwen Zhang, Zimei Zhou, Maureen Boost, Taomin Huang and Xingtao Zhou
|
|
|
|
|
Yasmin Youssef, Elisabeth Roschke, Nadine Dietze, Anna-Judith Dahse, Iris F. Chaberny, Donald Ranft, Christina Pempe, Szymon Goralski, Mohamed Ghanem, Regine Kluge, Christoph Lübbert, Arne C. Rodloff and Andreas Roth
|
|
|
|
|
Aarman Sohaili, Judith Asin and Pierre P. M. Thomas
|
|
|
|
|
|
Ji Young Park and Hyun Mi Kang
|
|
|
|
|
Ana Paula Gonçalves Coelho Vieira, Amanda Neves de Souza, William Gustavo Lima, Julio Cesar Moreira Brito, Daniela Carolina Simião, Lucas Vinícius Ribeiro Gonçalves, Lídia Pereira Barbosa Cordeiro, Denise de Oliveira Scoaris, Simone Odília Antunes Fernandes, Jarbas Magalhães Resende, Burkhard Bechinger, Rodrigo Moreira Verly and Maria Elena de Lima
|
|
|
|
|
Ádám Kerek, Bence Török, Levente Laczkó, Zoltán Somogyi, Gábor Kardos, Krisztián Bányai, Eszter Kaszab, Krisztina Bali and Ákos Jerzsele
|
|
|
|
|
Emma C. L. Marrs, Olivia Milburn, Gary J. Eltringham, Danielle J. C. Fenwick, Sylvain Orenga, Gulsen Hazirolan, Pinar Zarakolu and John D. Perry
|
|
|
|
|
Phornphan Sornchuer, Kritsakorn Saninjuk, Sumet Amonyingcharoen, Jittiporn Ruangtong, Nattaya Thongsepee, Pongsakorn Martviset, Pathanin Chantree and Kant Sangpairoj
|
|
|
|
|
Nayoung Han, Ock Hee Oh, John Oh, Yoomi Kim, Younghee Lee, Won Chul Cha and Yun Mi Yu
|
|
|
|
|
Andreas Iffland, Maria Zechel, Jan-Christoph Lewejohann, Birgit Edel, Stefan Hagel, Michael Hartmann, Bettina Löffler and Jürgen Rödel
|
|
|
|
|
Daniella Tosta Link, Gustavo Guimarães Fernandes Viana, Lívia Pasolini Siqueira, Carolina Magri Ferraz, Romário Alves Rodrigues, Luis Antonio Mathias, Marita Vedovelli Cardozo and Gabriel Augusto Marques Rossi
|
|
|
|
|
Martina Penati, Laura Musa, Laura Filippone Pavesi, Alessandro Guaraglia, Fernando Ulloa, Paolo Moroni, Renata Piccinini and Maria Filippa Addis
|
|
|
|
|
Daniela Teodora Marti, Felix Bratosin, Ovidiu Rosca, Roxana Folescu, Cosmin Citu, Adrian Ratiu and Zoran Laurentiu Popa
|
|
|
|
|
Dong Yun Kim, You Bin Oh, Je Seon Park, Yu-Hong Min and Min Chul Park
|
|
|
|
|
Maddalena Calvo, Stefania Stefani and Giuseppe Migliorisi
|
|
|
|
|
Chedia Aouadhi, Ahlem Jouini, Karima Maaroufi and Abderrazak Maaroufi
|
|
|
|
|
Loïc Fonkoue, Elizabeth K. Tissingh, Michelle Tognia Ngouateu, Kennedy Olivier Muluem, Olivier Ngongang, Pretty Mbouyap, Perrin Ngougni Pokem, Kuetche Fotsing, Jean Bahebeck, Martin McNally and Olivier Cornu
|
|
|
|
|
Marco Catarci, Stefano Guadagni, Francesco Masedu, Massimo Sartelli, Leonardo Antonio Montemurro, Gian Luca Baiocchi, Giovanni Domenico Tebala, Felice Borghi, Pierluigi Marini, Marco Scatizzi and the Italian ColoRectal Anastomotic Leakage (iCral) Study Group
|
|
|
|
|
Valeria Gargano, Delia Gambino, Adriana Maria Oddo, Mariangela Pizzo, Arianna Sucato, Gaetano Cammilleri, Francesco La Russa, Maria Liliana Di Pasquale, Maria Giovanna Parisi, Giovanni Cassata and Giuseppe Giangrosso
|
|
|
|
|
Lucia Boccabella, Elena Gialluca Palma, Ludovico Abenavoli, Giuseppe Guido Maria Scarlata, Mariavirginia Boni, Gianluca Ianiro, Pierangelo Santori, Jan F. Tack and Emidio Scarpellini
|
|
|
|
|
Ognjen O?egic, Branka Bedenic, Suncanica Ljubin Sternak, Mario Sviben, Jasminka Talapko, Iva Pa?ur, Ivana ?krlec, Ivan Segedi and Tomislav Me?trovic
|
|
|
|
|
Idan Hefetz, Rita Bardenstein, Shahar Rotem, Galia Zaide, Gal Bilinsky, Ohad Shifman, Oren Zimhony and Ronit Aloni-Grinstein
|
|
|
|
|
Oumaima Boutoub, Soukaina El-Guendouz, Isabel Matos, Lahsen El Ghadraoui, Maria Clara Costa, Jorge Dias Carlier, Maria Leonor Faleiro, Ana Cristina Figueiredo, Letícia M. Estevinho and Maria Graça Miguel
|
|
|
|
|
Carlos Arturo Álvarez-Moreno, Laura Cristina Nocua-Báez, Guillermo Ortiz, Juan Carlos Torres, Gabriel Montenegro, Williams Cervera, Luis Fernando Zuluaga and Alonso Gómez
|
|
|
|
|
Xuanxuan Ma, Na Yang, Ruoyu Mao, Ya Hao, Da Teng, Yinhua Huang and Jianhua Wang
|
|
|
|
|
Akela Ghazawi, Nikolaos Strepis, Febin Anes, Dana Yaaqeib, Amal Ahmed, Aysha AlHosani, Mirah AlShehhi, Ashrat Manzoor, Ihab Habib, Nisar A. Wani, John P. Hays and Mushtaq Khan
|
|
|
|
|
Diego Garcia Miranda, Florence Carrouel, Tatiane Cristina Alberti Silva, Mariana Cafalchio Rozzatto, Amjad Abu Hasna, Carlos Eduardo Rocha Santos, Flavia Villaça Morais, Luciane Dias de Oliveira and Lucas de Paula Ramos
|
|
|
|
|
Dhary Alewy Almashhadany, Abdulwahed Ahmed Hassan, Rzgar Farooq Rashid, Amir Abdulmawjood and Izhar U. H. Khan
|
|
|
|
|
Md. Kaisar Rahman, Ryan B. Williams, Samuel Ajulo, Gizem Levent, Guy H. Loneragan and Babafela Awosile
|
|
|
|
|
Wasan Katip, Ajaree Rayanakorn, Chuleegone Sornsuvit, Purida Wientong, Peninnah Oberdorfer, Puntapong Taruangsri and Teerapong Nampuan
|
|
|
|
|
Valérie Mancier, Sirine Fattoum, Hélène Haguet, Julie Laloy, Christina Maillet, Sophie C. Gangloff and Jean-Paul Chopart
|
|
|
|
|
Stefanos Ferous, Cleo Anastassopoulou, Vassiliki Pitiriga, Georgia Vrioni and Athanasios Tsakris
|
|
|
|
|
Ioana A. Ratiu, Corina F. Moisa, Laura ?iburca, Edy Hagi-Islai, Anamaria Ratiu, Gabriel Cristian Bako, Cristian Adrian Ratiu and Liana Stefan
|
|
|
|
|
Nicolas Baclet, Emmanuel Forestier, Gaëtan Gavazzi, Claire Roubaud-Baudron, Vincent Hiernard, Rozenn Hequette-Ruz, Serge Alfandari, Hugues Aumaître, Elisabeth Botelho-Nevers, Pauline Caraux-Paz, Alexandre Charmillon, Sylvain Diamantis, Thibaut Fraisse, Pierre Gazeau, Maxime Hentzien, Jean-Philippe Lanoix, Marc Paccalin, Alain Putot, Yvon Ruch, Eric Senneville and Jean-Baptiste BeuscartaddShow full author listremoveHide full author list
|
|
|
|
|
Yen-Chou Chen, I-Ting Tsai, Chung-Hsu Lai, Kuo-Hsuan Lin and Yin-Chou Hsu
|
|
|
|
|
Anouk J. M. M. Braspenning, Sahaya Glingston Rajakani, Adwoa Sey, Mariem El Bounja, Christine Lammens, Youri Glupczynski and Surbhi Malhotra-Kumar
|
|
|
|
|
Sotirios D. Georgopoulos, Elias Xirouchakis, Christos Liatsos, Pericles Apostolopoulos, Panagiotis Kasapidis, Beatriz Martinez-Gonzalez, Fotini Laoudi, Maria Stoupaki, Georgios Axiaris, Dionysios Sgouras, Andreas Mentis and Spyridon Michopoulos
|
|
|
|
|
Mari Røken, Stanislav Iakhno, Anita Haug Haaland, Ane Mohn Bjelland and Yngvild Wasteson
|
|
|
|
|
Chun Wang, Yun-Yao Ren, Li-Mei Han, Peng-Cheng Yi, Wei-Xiao Wang, Cai-Yun Zhang, Xiu-Zhen Chen, Ming-Zhe Chi, Apeng Wang, Wei Chen and Chun-Mei Hu
|
|
|
|
|
Luminita Costinar, Corina Badea, Adela Marcu, Corina Pascu and Viorel Herman
|
|
|
|
|
Qianru Li, Jun Li, Tao He, Xing Ji, Ruicheng Wei, Meiling Yu and Ran Wang
|
|
|
|
|
Mazen A. Sid Ahmed, Jemal M. Hamid, Ahmed M. M. Hassan, Sulieman Abu Jarir, Emad Bashir Ibrahim and Hamad Abdel Hadi
|
|
|