|
|
Phathutshedzo Rakhalaru, Lutendo Munzhedzi, Akebe Luther King Abia, Jean Pierre Kabue, Natasha Potgieter and Afsatou Ndama Traore
|
|
|
|
|
Riccardo Taddei, Niccolò Riccardi, Giusy Tiseo, Valentina Galfo and Giandomenico Biancofiore
|
|
|
|
|
Guillaume Millette, Evelyne Lacasse, Renaud Binette, Véronique Belley, Louis-Philippe Chaumont, Céline Ster, Francis Beaudry, Kumaraswamy Boyapelly, Pierre-Luc Boudreault and François Malouin
|
|
|
|
|
Maryam Farooqui, Zaffar Iqbal, Abdul Sadiq, Abdul Raziq, Mohammed Salem Alshammari, Qaiser Iqbal, Sajjad Haider and Fahad Saleem
|
|
|
|
|
Dhrati V. Patangia, Ghjuvan Grimaud, Kevin Linehan, R. Paul Ross and Catherine Stanton
|
|
|
|
|
Salah M. Ibrahim, Abbas S. Al-Mizraqchi and Julfikar Haider
|
|
|
|
|
Delphine Lemonnier, Marine Machuel, Odile Obin, Gaëtan Outurquin, Crespin Adjidé and Catherine Mullié
|
|
|
|
|
Rada Kansaen, Parichart Boueroy, Rujirat Hatrongjit, Watcharaporn Kamjumphol, Anusak Kerdsin and Peechanika Chopjitt
|
|
|
|
|
Karan Gandhi, Shiv Dhiman, Rajat Arora, Danzel Marie Ramirez, Danyel Ramirez, Gilbert Arthur and Frank Schweizer
|
|
|
|
|
Natalia Restrepo-Arbeláez, Juan Carlos Garcia-Betancur, Christian Jose Pallares and María Virginia Villegas
|
|
|
|
|
Takumi Ikeda, Hirotada Kondo, Daiki Nunomura, Genki Sato, Machi Ito, Nanako Yamanaka, Shawichi Iwamuro, Itaru Hasunuma, Sakae Kikuyama and Tetsuya Kobayashi
|
|
|
|
|
Khalid Musa, Ijeoma Okoliegbe, Tassabeeh Abdalaziz, Ahmed Taha Aboushady, John Stelling and Ian M. Gould
|
|
|
|
|
Yasmine Elshenawi, Shuai Hu and Skander Hathroubi
|
|
|
|
|
Anna A. Baranova, Anton P. Tyurin, Vladimir A. Korshun and Vera A. Alferova
|
|
|
|
|
Kamila Bobrek and Andrzej Gawel
|
|
|
|
|
Atsadaporn Niyomyart, Susan Ka Yee Chow, Wunwisa Bualoy, Nipaporn Butsing, Xingjuan Tao and Xuejiao Zhu
|
|
|
|
|
Laura Filippone Pavesi, Claudia Pollera, Giulia Sala, Paola Cremonesi, Valentina Monistero, Filippo Biscarini and Valerio Bronzo
|
|
|
|
|
Fabio Borgonovo, Massimiliano Quici, Antonio Gidaro, Davide Giustivi, Dario Cattaneo, Cristina Gervasoni, Maria Calloni, Elena Martini, Leyla La Cava, Spinello Antinori, Chiara Cogliati, Andrea Gori and Antonella Foschi
|
|
|
|
|
Julio Cesar Plata, David Díaz-Báez, Nathaly Andrea Delgadillo, Diana Marcela Castillo, Yormaris Castillo, Claudia Patricia Hurtado, Yineth Neuta, Justo Leonardo Calderón and Gloria Inés Lafaurie
|
|
|
|
|
Luka Jurinovic, Sanja Duvnjak, Andrea Humski, Biljana Jecmenica, Louie Thomas Taylor, Borka ?impraga, Fani Krstulovic, Tajana Am?el Zelenika and Gordan Kompes
|
|
|
|
|
Alvin Qijia Chua, Monica Verma, Sharon Yvette Angelina Villanueva, Evalyn Roxas, Li Yang Hsu and Helena Legido-Quigley
|
|
|
|
|
Mark M. Hahn, Cheryl A. Triplett, Michael S. Anderson, Jennifer I. Smart, Karine Litherland, Stephen Keech, Franziska von Siebenthal, Mark Jones, Andrew J. Phipps and Lisa N. Henning
|
|
|
|
|
Mingwu Zhang, Yewei Lu, Yelei Zhu, Kunyang Wu, Songhua Chen, Lin Zhou, Fei Wang, Ying Peng, Xiangchen Li, Junhang Pan, Bin Chen, Zhengwei Liu and Xiaomeng Wang
|
|
|
|
|
Mariana Fávero Bonesso, Carlos Magno Castelo Branco Fortaleza, Ricardo de Souza Cavalcante, Moises Teixeira Sobrinho, Carlos Fernando Ronchi, Lígia Maria Abraão, Hwang-Soo Joo, Michael Otto and Maria de Lourdes Ribeiro de Souza da Cunha
|
|
|
|
|
Mahadi Hasan, Jun Wang and Juhee Ahn
|
|
|
|
|
Lauren R. Heinzinger, Aaron R. Pugh, Julie A. Wagner and Michael Otto
|
|
|
|
|
Anamaria Mota Pereira dos Santos, Pedro Panzenhagen, Rafaela G. Ferrari, Ana Carolina S. de Jesus, Ana Beatriz Portes, Alan Clavelland Ochioni, Dalia dos Prazeres Rodrigues and Carlos Adam Conte-Junior
|
|
|
|
|
Sanjay Marasini, Jennifer P. Craig, Simon J. Dean and Leon G. Leanse
|
|
|
|
|
Carmelo Bonomo, Paolo Giuseppe Bonacci, Dalida Angela Bivona, Alessia Mirabile, Dafne Bongiorno, Emanuele Nicitra, Andrea Marino, Carmela Bonaccorso, Giuseppe Consiglio, Cosimo Gianluca Fortuna, Stefania Stefani and Nicolò Musso
|
|
|
|
|
Georgios Schinas, Elena Polyzou, Nikolaos Spernovasilis, Charalambos Gogos, George Dimopoulos and Karolina Akinosoglou
|
|
|
|
|
Tengyue Zhang, Junying Sun, Jinju Peng, Yuexia Ding, Yang Li, Haotian Ma, Mengbo Yu and Yi Ma
|
|
|
|
|
Igor Zen, Alberto Carlos Botazzo Delbem, Thayse Yumi Hosida, Caio Sampaio, Leonardo Antônio de Morais, Tamires Passadori Martins, Douglas Roberto Monteiro and Juliano Pelim Pessan
|
|
|
|
|
Janet Y. Nale and Neil R. McEwan
|
|
|
|
|
Patrícia Branco, Elisabete Muchagato Maurício, Ana Costa, Diogo Ventura, Catarina Roma-Rodrigues, Maria Paula Duarte, Alexandra R. Fernandes and Catarina Prista
|
|
|
|
|
Andrey Moacir do Rosario Marinho, Claudia Maria S. C. de Oliveira, João Victor Silva-Silva, Samara C. Anchieta de Jesus, José Edson S. Siqueira, Luana C. de Oliveira, Jéssica Fernandes Auzier, Liviane N. Soares, Maria Lúcia Belém Pinheiro, Sebastião C. Silva, Lívia S. Medeiros, Emmanoel V. Costa and Patrícia S. Barbosa Marinho
|
|
|
|
|
Halima Boukhibar, Aicha Laouani, Soraya Naila Touzout, Rawaf Alenazy, Mohammed Alqasmi, Yaseen Bokhari, khaled Saguem, Mossadok Ben-Attia, Safia El-Bok and Abderrahmen Merghni
|
|
|
|
|
Maria Cristina Barbini, Simona Perniciaro, Ilia Bresesti, Laura Folgori, Lucia Barcellini, Angela Bossi and Massimo Agosti
|
|
|
|
|
Ahmad Habeeb Hattab Dala Ali, Sabariah Noor Harun, Noordin Othman, Baharudin Ibrahim, Omer Elhag Abdulbagi, Ibrahim Abdullah and Indang Ariati Ariffin
|
|
|
|
|
Asiyeh Avakh, Gary D. Grant, Matthew J. Cheesman, Tejaswini Kalkundri and Susan Hall
|
|
|
|
|
Rafael Almeida Da Silva, Nelson Enrique Arenas, Vera Lucia Luiza, Jorge Antonio Zepeda Bermudez and Sian E. Clarke
|
|
|
|
|
Syahidiah Syed Abu Thahir, Sakshaleni Rajendiran, Rafiza Shaharudin and Yuvaneswary Veloo
|
|
|
|
|
Abdul-Halim Osman, Fleischer C. N. Kotey, Alex Odoom, Samuel Darkwah, Raphael K. Yeboah, Nicholas T. K. D. Dayie and Eric S. Donkor
|
|
|
|
|
Krista Liguori, Jeanette Calarco, Gabriel Maldonado Rivera, Anna Kurowski, Ishi Keenum, Benjamin C. Davis, Valerie J. Harwood and Amy Pruden
|
|
|
|
|
Iliya Mangarov, Ralitsa Georgieva, Valentina Petkova and Irina Nikolova
|
|
|
|
|
Alessandro Mancuso, Luca Pipitò, Raffaella Rubino, Salvatore Antonino Distefano, Donatella Mangione and Antonio Cascio
|
|
|
|
|
Eric Jeeho Im, Harry Hyun-Yup Lee, Minzae Kim and Myo-Kyoung Kim
|
|
|
|
|
Karla M. Flores-Rábago, Daniel Rivera-Mendoza, Alfredo R. Vilchis-Nestor, Karla Juarez-Moreno and Ernestina Castro-Longoria
|
|
|
|
|
Eugene Sheck, Andrey Romanov, Valeria Shapovalova, Elvira Shaidullina, Alexey Martinovich, Natali Ivanchik, Anna Mikotina, Elena Skleenova, Vladimir Oloviannikov, Ilya Azizov, Vera Vityazeva, Alyona Lavrinenko, Roman Kozlov and Mikhail Edelstein
|
|
|
|
|
James Jennings, Dunja A?ceric, Nermina Malanovic and Georg Pabst
|
|
|
|
|
Abdul Haseeb, Zikria Saleem, Hani Saleh Faidah, Abdullah A. Saati, Abdullmoin AlQarni, Muhammad Shahid Iqbal, Saleh Alghamdi, Mahmoud E. Elrggal, Manal AlGethamy, Rozan Mohammad Radwan, Ahmad Jamal Mahrous, Safa S. Almarzoky Abuhussain, Sarah M. Khayyat, Kiran Ibrahim, Brian Godman and Aziz Sheikh
|
|
|
|
|
Takahito Ito, Natsumi Matsunaga, Megumi Kurashima, Yosuke Demizu and Takashi Misawa
|
|
|
|
|
João Correia, Anabela Borges, Manuel Simões and Lúcia C. Simões
|
|
|
|
|
Zoltán Somogyi, Patrik Mag, Réka Simon, Ádám Kerek, László Makrai, Imre Biksi and Ákos Jerzsele
|
|
|
|
|
Gabriele Ratti, Alessia Facchin, Angelica Stranieri, Alessia Giordano, Saverio Paltrinieri, Paola Scarpa, Deborah Maragno, Alessia Gazzonis, Martina Penati, Camilla Luzzago, Paola Dall?Ara and Stefania Lauzi
|
|
|
|
|
Kosuke Hasegawa, Tomoko Mori, Toshio Asakura, Yuriko Matsumura and Hidemasa Nakaminami
|
|
|
|
|
Nurgul Ablakimova, Aigul Z. Mussina, Gaziza A. Smagulova, Svetlana Rachina, Meirambek S. Kurmangazin, Aigerim Balapasheva, Dinara Karimoldayeva, Afshin Zare, Mahdi Mahdipour and Farhad Rahmanifar
|
|
|
|
|
Adriana Silva, Vanessa Silva, María López, Beatriz Rojo-Bezares, José António Carvalho, Ana Paula Castro, Yolanda Sáenz, Gilberto Igrejas and Patrícia Poeta
|
|
|
|
|
Carola Mauri, Alessandra Consonni, Elena Briozzo, Chiara Giubbi, Elisa Meroni, Silvia Tonolo and Francesco Luzzaro
|
|
|
|
|
Sowndarya Jothipandiyan, Devarajan Suresh, Saravanan Sekaran and Nithyanand Paramasivam
|
|
|
|
|
Jose Raul Nieto-Saucedo, Luis Esaú López-Jacome, Rafael Franco-Cendejas, Claudia Adriana Colín-Castro, Melissa Hernández-Duran, Luis Raúl Rivera-Garay, Karina Senyase Zamarripa-Martinez and Juan Luis Mosqueda-Gómez
|
|
|
|
|
Aaron Yap, Sharmini Muttaiyah, Sarah Welch and Rachael L. Niederer
|
|
|
|
|
Se-Mi Jeon, Sanghee Park, Na-Ra Lim, Noori Lee, Jihee Jung, Nackmoon Sung and Seonghan Kim
|
|
|
|
|
Nobuaki Mori, Jun Hirai, Wataru Ohashi, Nobuhiro Asai, Yuichi Shibata and Hiroshige Mikamo
|
|
|
|
|
Hao Li, Chenguang Niu, Junyuan Luo, Zhengwei Huang and Wei Zhou
|
|
|
|
|
Erika C. R. Bonsaglia, Gustavo H. Calvo, Daniel O. Sordelli, Nathalia C. C. Silva, Vera L. M. Rall, Adriana Casas and Fernanda Buzzola
|
|
|
|
|
Beatriz Rizzo Paschoalini, Karen Vanessa Munive Nuñez, Juliana Takahashi Maffei, Hélio Langoni, Felipe Freitas Guimarães, Clarice Gebara, Natylane Eufransino Freitas, Marcos Veiga dos Santos, Carlos Eduardo Fidelis, Roberto Kappes, Mônica Correia Gonçalves and Nathália Cristina Cirone Silva
|
|
|
|
|
Alvin Qijia Chua, Monica Verma, Karen Azupardo, Maria Margarita Lota, Li Yang Hsu and Helena Legido-Quigley
|
|
|
|
|
Laura Seijas-Pereda, Carlos Rescalvo-Casas, Marcos Hernando-Gozalo, Vida Angmorkie-Eshun, Eunice Agyei, Vivian Adu-Gyamfi, Isaac Sarsah, Maite Alfonso-Romero, Juan Cuadros-González, Juan Soliveri-de Carranza and Ramón Pérez-Tanoira
|
|
|
|
|
Meltem Haktaniyan, Richa Sharma and Mark Bradley
|
|
|
|
|
Jungmi Chae, Jun Yong Choi, Bongyoung Kim and Dong-Sook Kim
|
|
|
|
|
Shimaa H. Mostafa, Sarra E. Saleh, Eman F. Khaleel, Rehab Mustafa Badi, Khaled M. Aboshanab and Samira M. Hamed
|
|
|
|
|
Claudia Cerracchio, Maria Michela Salvatore, Luca Del Sorbo, Francesco Serra, Maria Grazia Amoroso, Marina DellaGreca, Rosario Nicoletti, Anna Andolfi and Filomena Fiorito
|
|
|
|
|
Doaa Amin, Nathaly Garz?n-Orjuela, Agustin Garcia Pereira, Sana Parveen, Heike Vornhagen and Akke Vellinga
|
|
|
|
|
Poorva H. Joshi, Ahmed Adel Ali Youssef, Mihir Ghonge, Corinne Varner, Siddharth Tripathi, Narendar Dudhipala and Soumyajit Majumdar
|
|
|
|
|
Claudia Gabucci, Giulia Baldelli, Giulia Amagliani, Giuditta Fiorella Schiavano, David Savelli, Ilaria Russo, Stefania Di Lullo, Giuliana Blasi, Maira Napoleoni, Francesca Leoni, Sara Primavilla, Francesca Romana Massacci, Giuliano Garofolo and Annalisa Petruzzelli
|
|
|
|
|
Rebeca Carvalho Lacerda Garcia, Rodrigo Douglas Rodrigues, Ester Carvalho Lacerda Garcia and Maria Helena Rigatto
|
|
|
|
|
Adrien Turban, François Guérin, Aurélien Dinh and Vincent Cattoir
|
|
|
|
|
Giovanni Boscarino, Rossana Migliorino, Giulia Carbone, Giusy Davino, Valentina Giovanna Dell?Orto, Serafina Perrone, Nicola Principi and Susanna Esposito
|
|
|
|
|
Jungmi Park, Neel Mahida, Gabrielle Ho, Elizabeth Pena, Jessa Marie V. Makabenta, Stanley Aneke, Mingdi Jiang, Leah M. Bouthillette, Stephanie E. Holz, Muhammad Aamir Hassan, Amanda L. Wolfe and Vincent M. Rotello
|
|
|
|
|
Jocelyn Mankulu Kakumba, Jérémie Mbinze Kindenge, Paulin Mutwale Kapepula, Jean-Marie Liesse Iyamba, Murielle Longokolo Mashi, Jose Wambale Mulwahali and Didi Mana Kialengila
|
|
|
|
|
Roberta Gaudiano, Marcello Trizzino, Salvatore Torre, Roberta Virruso, Fabio Fiorino, Vincenzo Argano and Antonio Cascio
|
|
|
|
|
Mohammad M. AlAhmad, Syed Arman Rabbani, Remah Al-Salman, Hiba Alameri, Yamama Al Namer and Ammar Ali Saleh Jaber
|
|
|
|
|
Renata Od?ak, Doris Crncevic, Antonio Sabljic, Lucija Krce, Antonela Paladin, Ines Primo?ic and Matilda ?prung
|
|
|
|
|
Alona Kuraieva, Guillermo Cabezas-Camarero, Pattarachai Kiratisin and Eric Utt
|
|
|
|
|
Anouk E. Muller, Peter van Vliet and Birgit C. P. Koch
|
|
|
|
|
Megan Fletcher, Alex McCormack, Benjamin J. Parcell and Peter J. Coote
|
|
|
|
|
Carmen-Ecaterina Leferman, Laura Stoica, Mirela Tiglis, Bogdan Alexandru Stoica, Monica Hancianu, Alin Dumitru Ciubotaru, Delia Lidia Salaru, Aida Corina Badescu, Camelia-Margareta Bogdanici, Ioan-Adrian Ciureanu and Cristina-Mihaela Ghiciuc
|
|
|
|
|
Lars Gründer, Sebastian Bockholt, Georg Gosheger, Martin Schulze, Jan Schwarze, Jan Pützler, Burkhard Moellenbeck and Christoph Theil
|
|
|
|
|
Charalampos Zarras, Elias Iosifidis, Maria Simitsopoulou, Styliani Pappa, Angeliki Kontou, Emmanuel Roilides and Anna Papa
|
|
|
|
|
Romain Guilhaumou, Constance Chevrier, Jean Loup Setti, Elisabeth Jouve, Amélie Marsot, Nathan Julian, Olivier Blin, Pierre Simeone, David Lagier, Djamel Mokart, Nicolas Bruder, Marc Garnier and Lionel Velly
|
|
|
|
|
Iván Yuste, Francis C. Luciano, Brayan J. Anaya, Pablo Sanz-Ruiz, Almudena Ribed-Sánchez, Elena González-Burgos and Dolores R. Serrano
|
|
|
|
|
Salma Al-Nuaimi, Sara Alkuwari, Abdullah M. Al-Jubouri, Salma Hegazi, Lolwa Jolo, Hafsa Khalid, Saoud Bossa, Eisa Al-Shirawi, Merin Alex, Khalid H. Elawad, Habib Hasan Farooqui and Susu M. Zughaier
|
|
|
|
|
Richar Torres, Adriana Barreto-Santamaría, Gabriela Arévalo-Pinzón, Carolina Firacative, Beatriz L. Gómez, Patricia Escandón, Manuel Alfonso Patarroyo and Julián E. Muñoz
|
|
|
|
|
Seung Hye Lee, Chan Hee Kim, Hee Young Lee, Kun Hee Park and Su Ha Han
|
|
|
|
|
Jozef Ficik, Michal Andrezál, Hana Drahovská, Miroslav Böhmer, Tomá? Szemes, Adriána Liptáková and Lívia Slobodníková
|
|
|
|
|
Eva Tvrdá, Michaela Petrovicová, Michal Duracka, Filip Benko, Tomá? Slanina, Lucia Galovicová and Miroslava Kacániová
|
|
|
|
|
Ya Hao, Da Teng, Ruoyu Mao, Na Yang and Jianhua Wang
|
|
|
|
|
Giulia Errico, Maria Del Grosso, Michela Pagnotta, Manuela Marra, Maria Carollo, Marina Cerquetti, Elena Fogato, Elisabetta Cesana, Flaminia Gentiloni Silverj, Dorjan Zabzuni, Angelo Rossini, Annalisa Pantosti, Marco Tinelli, Monica Monaco and Maria Giufrè
|
|
|
|
|
Gordana Zavi?ic, Milka Popovic, Svetlana Stojkov, Deana Medic, Vera Gusman, Nata?a Jovanovic Lje?kovic and Aleksandra Jovanovic Galovic
|
|
|
|
|
Javier Chao-Pellicer, Iñigo Arberas-Jiménez, Frieder Fuchs, Ines Sifaoui, José E. Piñero, Jacob Lorenzo-Morales and Patrick Scheid
|
|
|
|
|
Timo J. Lajunen, Mark J. M. Sullman, Buket Baddal, Burcu Tekes and Menelaos Apostolou
|
|
|
|
|
Andrea Parisini, Silvia Boni, Elisabetta Blasi Vacca, Nicoletta Bobbio, Filippo Del Puente, Marcello Feasi, Roberta Prinapori, Marco Lattuada, Marina Sartini, Maria Luisa Cristina, David Usiglio and Emanuele Pontali
|
|
|
|
|
Francesco Petrillo, Marica Sinoca, Antonio Maria Fea, Marilena Galdiero, Angela Maione, Emilia Galdiero, Marco Guida and Michele Reibaldi
|
|
|
|
|
Yvonni Xesfyngi, Maria Georgoutsou-Spyridonos, Abinash Tripathy, Athanasios Milionis, Dimos Poulikakos, Dimitrios C. Mastellos and Angeliki Tserepi
|
|
|
|
|
Rosa M. Giráldez-Pérez, Elia M. Grueso, Alfonso Carbonero, Juan Álvarez Márquez, Mirian Gordillo, Edyta Kuliszewska and Rafael Prado-Gotor
|
|
|
|
|
Dragana Drakul, Bojan Joksimovic, Marija Milic, Milica Radanovic, Nikolina Dukic, Nenad Lalovic, Desmond Nischolson, Biljana Mijovic and Dragana Sokolovic
|
|
|
|
|
Jan-Peer Wennrich, Ellen Sepanian, Sherif S. Ebada, Natalia A. Llanos-Lopez, Samad Ashrafi, Wolfgang Maier, Tibor Kurtán and Marc Stadler
|
|
|
|
|
Emilie Piet, Youssoupha N?Diaye, Johann Marzani, Lucas Pires, Hélène Petitprez and Tristan Delory
|
|
|
|
|
Costanza Di Chiara, Matteo Ponzoni, Pierre-Philippe Piché-Renaud, Daniele Mengato, Carlo Giaquinto, Shaun K. Morris and Daniele Donà
|
|
|
|
|
Joseph C. Morina and Rima B. Franklin
|
|
|
|
|
Peter Damborg, Mattia Pirolo, Laura Schøn Poulsen, Niels Frimodt-Møller and Luca Guardabassi
|
|
|
|
|
Fernanda S. Short, Gisele Lôbo-Hajdu, Suzana M. Guimarães, Marinella S. Laport and Rosane Silva
|
|
|
|
|
Craig R. MacNair, Caressa N. Tsai, Steven T. Rutherford and Man-Wah Tan
|
|
|
|
|
Sharianne Suepaul, Marc Stegger, Filip Boyen, Karla Georges and Patrick Butaye
|
|
|
|
|
Mariam Rima, Niels Pfennigwerth, Martina Cremanns, Katarina Cirnski, Saoussen Oueslati, Sören G. Gatermann, Nicola d?Amélio, Jennifer Herrmann, Rolf Müller and Thierry Naas
|
|
|
|
|
Kyra G. Kaiser, Victoire Delattre, Victoria J. Frost, Gregory W. Buck, Julianne V. Phu, Timea G. Fernandez and Ioana E. Pavel
|
|
|
|
|
Ana Parga, Sabela Balboa, Paz Otero-Casal and Ana Otero
|
|
|
|
|
Alberto Corona, Vincenzo De Santis, Andrea Agarossi, Anna Prete, Dario Cattaneo, Giacomina Tomasini, Graziella Bonetti, Andrea Patroni and Nicola Latronico
|
|
|